Julkaistu: 23.04.2018 00.00

Tanskan turnaus elokuussa

Joukkue lähtee turnaukseen Tanskaan elokuussa, alla tämän hetken tietoa reissun kulusta:

  • Turnauksen webbisivut: http://www.kronborgcup.dk
  • Lähtö olisi torstaina 9.8. iltalaivalla Turusta Tukholmaan
  • Bussimatka Ruotsin läpi Helsingborgiin ja siitä lautalla yli Helsingöriin
  • 10.8. turnauksen avajaiset Kronborgissa
  • Majoittuminen: Yritetään saada mökkimajoittuminen. Tarjolla oli 6 hengen mökkejä jos vain vapaana. Toinen vaihtoehto oli Vandrarhem-tyyppinen ratkaisu ja kolmas sitten se koulumajoittuminen. Tai oliko ensimmäinen se kylpylä-hotelli :)
  • 11.-12.8. turnauksen pelit yms.
  • Turnauksen loppumisaika sunnuntaina on tietysti avoin, kun emme tiedä peliemme kulkua, mutta mitä luultavimmin emme millään ehdi sunnuntai- iltalaivaan.
  • Näin ollen siirtyminen Tukholmaan on viimeisen pelin jälkeen ja yöpyminen Tukholmassa hotellissa
  • Aamulaivalla 13.8. kohti Turkua. Perillä maanantai-iltana.
  • Tämä aikataulu aiheuttaa ensimmäisen koulupäivän (13.8.) vapaaksi anomisen.
  • Samalla esitettiin vaihtoehto niille, joilla on töiden tai sen ensimmäisen koulupäivän vuoksi tarve päästä jo sunnuntaina kotiin, niin
  • Kööpenhaminasta voi omakustanteisesti lentää Suomeen. Ajoissa varattuna tarjolla on aika halpojakin lentoja. Tämä edellyttää tietysti, että joku aikuinen on myös tulossa lentokoneella.

    Lennoista:
    Tuomas on ainakin tulossa lentokoneella ja matkataan taksilla / bussilla Helsingöristä Kööpenhaminaan:

    Lentotiedot:


    Lento on Suomessa noin kello 23:40 ja nopealla siirtymällä ehtii vielä bussiin joka lähtee 00:04 Helsinki-Vantaan lentoasemalta, terminaali 2 edestä. Bussi pysähtyy Paimiossa moottoritien liittymä 11 kohdalla noin kello 1:48.
    Seuraava bussi lähtee 01:04

    Seuran uusimmat