Hyvää Uutta Vuotta 2019
31.12.2018 15:05 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Hyvää Uutta Vuotta 2019!

Paimion Haka kiittää kaudesta 2018 kaikkia jäseniä, yhteistyökumppaneita, kannattajia sekä jokaista kaupungin asukasta ja toivottaa täten oikeen menestykästä uutta vuotta 2019!

Kausi 2018 oli seuralle erittäin loistokas sekä monen uudistuksen vuosi. Uusimme taloushallinto järjestelmän, joka mahdollistaa avoimen ja tarkan seurannan seuran toiminnassa, samalla olemme vakiinnuttaneet hyvän taloudellisen tilanteen. Talous määrittää monesti seuran mahdollisuuden kehittää toimintaa, jokaisella toiminta "sektorilla". Näin myös olemme tehneet.

Paimion Haka haluaa kantaa vastuun lastemme hyvin voinnista ja tästä on hieno esimerkki vuoden aikana aloitettu Lasten Liike kerhotoiminta yhdessä Paimion Kaupungin kanssa. Liikutamme jokaisen Paimiolaisen ala koulun oppilaita 1 - 6 luokkaisia järjestämällä heille koulun ohella ammattiohjaajien kera vapaaehtoisa / monipuolisia liikuntakerhoja.

LIsäksi olemme uudistaneet seuran nettisivut, jonka avulla olemme selkeästi tavoitettavissa sekä yhden näköisiä, Paihalaisia isolla sydämmellä.

Jalkapallo jatkaa hyvää ja menestykästä toimintaa. 2018 kaudella Miesten Edustus voitti sarjan ylivoimaisella näytöksellä ja nousee 3 divariin ja himoitsee myös tulevalla kaudella menestystä. Samoin Naiset pitivät 2 divari paikkansa ja odottavat innolla uuden valmennuksen kera tulevaa kautta. Junnujoukkueet menestyivät myös todella hienosti, esimerkiksi D-tytöt voitti Alueliigan suvereenisti. Juniorijalkapallo on ottanut eritoten suuren harppauksen eteenpäin, kiitos tästä kuuluu ennen kaikkea Paihan Valmennuspäällikölle, Rodi Martins Vazille joka on keskittynyt pelaajien yksilökehitykseen kuin joukkueen yhteneväiseen toimintaan. Paimion Hakassa joukkueiden omien treenien lisäksi on myös tarjolla nappulaliiga, maalivahtikoulu, Hakatemia sekä perinteinen futisleiri. Hakatemia on ennen kaikkea paikka, jossa Paihalaisista tehdään menestys tarinoita, joista vielä myöhemmin kuullaan:)

Jääkiekko koki pientä myllerrystä kun paikkakunnalle perustettiin uusi seura, jonka osa seurauksena esim A ja B joukkueet lopettivat toimintansa. Samalla kuitenkin Paihan menestykäs Leijona kiekkokoulu sai pieniä uusia harrastuksen alkajia ennätysmäärän, joten vahva junnu jääkiekko toiminta jatkuu Paihassa hyvällä mallilla. Myös Miesten Edustus sai jatkoa, tästä iso kiitos kuului eritoten Paiha kiekon ikonille, Lasse Lintulalle.

Paimion Haka ry

Tero Rauhanen_Puheenjohtaja


   
Lisää uutisia
Paimion Haka ry
Kategoriat